TESKOMB DERGİ

T E S K O M B   D E R G İ

OCAK
2005
 
    TESKOMB ANASAYFA   |   DERGİ ANASAYFA  |   İLETİŞİM   |    ARŞİV 
içindekiler
Editörden
Başyazı
Esnaf Röportajları
AKGÜL : "AB'den en çok esnaf ve sanatkar faydalanacak" DEDİ.
TÜRKİYE AB YOLUNDA
MAKALE/ Zülfikar Doğan
TÜRK EKONOMİSİ 2005'E HAZIR
RÖPORTAJ / MANİSA BÖLGE BİRLİĞİ
YENİ YILDA YENİ TÜRK LİRASI
AKGÜL : "AB ile gerçek gücümüz ortaya çıkacak"
MAKALE / VELİ ÖZDEMİR
RÖPORTAJ / KAYSERİ BÖLGE BİRLİĞİ
KASTAMONU BÖLGE BİRLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPTI
MAKALE / EMİN ÖZGÖNÜL
ESNAF KÖŞESİ / AYAKKABICILIK
FEHMİ ÇALMUK / ESNAF HİKAYELERİ
NOSTALJİ
BASINDA TESKOMB
ŞİİR / H.AKPINAR

seminer

Kastamonu Bölge Birliği'nin 

 Eğitim Semineri yapıldı

    Yurdun dört bir köşesinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlikleri, daha bilinçli bir yapıya kavuşmak, yaşanan yeni gelişmelere ayak uydurmak amacıyla gerçekleştirilen Eğitim Seminerlerine devam ediyor.

    Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği’nin eğitim seminerine Birliğe bağlı 19 Kooperatifin personelinin yanı sıra bazı ilçe esnaf odalarının personelleri de katıldı.

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği eğitim semineri yapıldı. 11-12 Aralık 2004 tarihinde Kastamonu Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere yoğun ilgi gösterilirken, geniş ölçüde katılım sağlandı. Seminere Ak Parti Kastamonu milletvekili Musa Sıvacıoğlu, TESKOMB Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Küçüker, ESGİMTAŞ Bilgisayar Hizmetleri Müdürü Süleyman Aydoğdu, ESGİMTAŞ teknik personellerinden Ertuğrul Gündoğdu’nun yanı sıra bağlı 19 Kooperatifin personeli ve bazı ilçe esnaf odalarının personelleri de katıldı. Her yönüyle verimli geçen seminerde Birliğe bağlı kooperatifin tüm personelinin bilgi alma imkanı sağlandı.

Uzman görüşleri alındı

Birliğe bağlı 19 kooperatifin tüm personeline verilen Eğitim seminerinde Yeni Türk Lirası (YTL), Muhasebe, Ortak, Bilgisayar, internet programları ve Genel Mevzuatlar hakkında bilgi verildi. Konularla ilgili olarak uzman görüş ve yorumlarının alındığı seminerde, TESKOMB Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Küçüker, ESGİMTAŞ Bilgisayar Hizmetler Müdürü Süleyman Aydoğdu ve ESGİMTAŞ teknik personellerinden Ertuğrul Gündoğdu uzmanlık alanlarında katılımcılara bilgi verdi.

“Çağa ayak uyduruyoruz”

Seminerde bir konuşma yapan Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ahmet Çırakoğlu, eğitim seminerinin önemine değinerek, bu sayede Birlik çalışanlarının yeni gelişmeler hakkında bilgi edindiğini ifade etti. Türkiye’nin yaşadığı önemli gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Çırakoğlu, Birlik olarak çağa ayak uydurmanın bilincinde olduklarını söyledi.

YTL tanıtıldı

Yeni Türk Lirası’nın tanıtıldığı; hedeflerinin, amaçlarının ve uygulamasının anlatıldığı seminerde personele Yeni Türk lirasına uyum çerçevesinde teknik bilgiler de aktarıldı. Seminere misafir olarak katılan AKP Kastamonu milletvekili Musa Sıvacıoğlu’da YTL hakkında ki görüş ve bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Yöneltilen soruları cevaplayan Sıvacıoğlu  Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ahmet Çırakoğlu’nun yönelttiği “20 milyondan büyük paramız yok, 50 milyon ve 100 milyon karşılıkları varmış gibi karşılığında YTL para basılıyor. Ben kuşkularımı mı ifade ediyorum yoksa 1 Ocak’ta devalüasyon mu var?” şeklindeki soruya yönelik olarak 60 yıl süreyle yeni para basılmayacağını ifade etti.

 

 


TESKOMB©2004