TESKOMB DERGİ

T E S K O M B   D E R G İ

EYLÜL
2006
 
    TESKOMB ANASAYFA   |   DERGİ ANASAYFA  |   İLETİŞİM   |    ARŞİV 
içindekiler
Editörden
Başyazı
** Türkiye'den ve dünyadan kısa kısa...
** Ramazan'da TESKOMB'un İftar Konukları
** Ramazan'da TESKOMB Halk Bankasının İftar Konuğuydu
** TESKOMB AK Parti Milletvekillerini Ağırladı
** TESKOMB Yozgatlı Dernekler Federasyonu ve Ankara Bölge Birliğini Ağırladı
** TESKOMB Genel Başkanı A.Kadir AKGÜL Kırşehir'de AHİLİK KAFTANI giydi
** Makale / Zülfikar Doğan : Allah'ın askerleri ile devirden devire
** EKONOMİ / Yabancı Yatırımcıdan Türkiye'ye ilgi
** Makale / Veli Özdemir : Siyasetin süpriz gündemi TEZKERE
** Gündem / Gazilerimizi Şükranla Anıyoruz
** Makale / Salih Çetinkaya : Gaziler Günü
** Gündem / RAMAZAN
** Makale / Hakan Yüksek : Esnaf sanatkar ve KOBİ'ler açısından BASEL-2 uygulamaları
** Makale / Adnan Akgünel : 5 Yıldızlı Dram 30 Dolara her şey dahil!
** Gündem / 11 Eylülün Ardından
** Makale / Metin Özkan : Buradan Bakınca
** Esnaf Köşesi / Bir Baston Ustası : Tuncay Usta
** Gazi / Fatih'in Çeşm-i Cihanı AMASRA
** Nostalji / Gülsemin Şahin : Limoncu Dede
** Esnaf Hikayeleri / Fehmi Çalmuk : Oğlum Baba!
** Eğlence / Değişen Sizin Kalbiniz
** Pratik Bilgiler / Usülsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
** Sağlık / İlk Yardım Hayat Kurtarır
** Basında TESKOMB
** Atatürk Köşesi
** Şiir / Hüseyin Akpınar : Unutma

TESKOMB'a ZiyaretTESKOMB AK PARTİ MİLLET VEKİLLERİNİ AĞIRLADI

TESKOMB Genel Merkezinde verilen iftar yemeğine başta AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik ve AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül, Merkez Birliğinin her Ramazanda olduğu gibi bu Ramazanda da geleneksel olarak sofrasını dostlarına açtığını ve TESKOMB olarak bu paylaşımın kendilerine büyük bir mutluluk ve huzur verdiğini söyledi. Akgül, “Bildiğiniz gibi her Ramazan ayında TESKOMB olarak değerli dostlarımızı Ahi sofrasında ağırlıyoruz. Elimizden geldiğince bu Ahi kültürünü yaşatmaya, sürdürmeye gayret ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu kültürün özünde yardımlaşma ve dayanışma vardır; birliktelik ve kardeşlik vardır. İşte biz de bu iftar yemeği ile tüm bu duyguları hep birlikte yaşamak üzere bir araya geldik” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik ve AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas'a iftar davetlerine katıldıkları için teşekkürlerini sunan Akgül, “Biz hükümetimizle her zaman iyi ilişkiler içinde olduk. Birlikte birçok başarılı iş gerçekleştirdik. Hükümetimiz de bizlere olan desteğini hiçbir zaman esirgemedi, umuyoruz birlikte esnaf ve sanatkar camiamıza hayırlı olacak daha nice yeni başarıya birlikte imza atacağız” diye konuştu. Salondaki tüm katılımcılara da katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunan Akgül “İşte bizler böyle kuvvetli bir birlik ve beraberlik sürdürülebildiğimiz için hep ayakta kalacağız ve esnaf ve sanatkarımıza başarılı hizmetler sunacağız” dedi.

Akgül'ün ardından söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik ise Merkez Birliği teşkilatı ve yöneticileri ile  bir arada bulunmanın verdiği mutluluğu dile getirerek “Bizler de bu Ahi sofrasında oturmanın huzurunu duyuyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Esnaf ve sanatkar camiasının her zaman ülkesine, milletine bağlı bir camia olduğunu, aynı zamanda ekonominin de bel kemiği konumunda olduğunu ifade eden Çelik “Hükümetimiz esnaf ve sanatkarımızın her zaman yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir. Çünkü esnaf ve sanatkar demek ekonominin can damarı demek. Esnaf ve sanatkar demek köklü bir kültürün mirası olan yardımlaşma ve dayanışma demek. Bu yüzden bu büyük camiayı her zaman destekliyor, bu camianın en önemli temsilcisi olan TESKOMB'u ve TESKOMB Genel Başkanı Sayın Akgül'ün çalışmalarını da takdirle izliyoruz” dedi.
TESKOMB©2004