TESKOMB DERGİ

T E S K O M B   D E R G İ

EYLÜL
2006
 
    TESKOMB ANASAYFA   |   DERGİ ANASAYFA  |   İLETİŞİM   |    ARŞİV 
içindekiler
Editörden
Başyazı
** Türkiye'den ve dünyadan kısa kısa...
** Ramazan'da TESKOMB'un İftar Konukları
** Ramazan'da TESKOMB Halk Bankasının İftar Konuğuydu
** TESKOMB AK Parti Milletvekillerini Ağırladı
** TESKOMB Yozgatlı Dernekler Federasyonu ve Ankara Bölge Birliğini Ağırladı
** TESKOMB Genel Başkanı A.Kadir AKGÜL Kırşehir'de AHİLİK KAFTANI giydi
** Makale / Zülfikar Doğan : Allah'ın askerleri ile devirden devire
** EKONOMİ / Yabancı Yatırımcıdan Türkiye'ye ilgi
** Makale / Veli Özdemir : Siyasetin süpriz gündemi TEZKERE
** Gündem / Gazilerimizi Şükranla Anıyoruz
** Makale / Salih Çetinkaya : Gaziler Günü
** Gündem / RAMAZAN
** Makale / Hakan Yüksek : Esnaf sanatkar ve KOBİ'ler açısından BASEL-2 uygulamaları
** Makale / Adnan Akgünel : 5 Yıldızlı Dram 30 Dolara her şey dahil!
** Gündem / 11 Eylülün Ardından
** Makale / Metin Özkan : Buradan Bakınca
** Esnaf Köşesi / Bir Baston Ustası : Tuncay Usta
** Gazi / Fatih'in Çeşm-i Cihanı AMASRA
** Nostalji / Gülsemin Şahin : Limoncu Dede
** Esnaf Hikayeleri / Fehmi Çalmuk : Oğlum Baba!
** Eğlence / Değişen Sizin Kalbiniz
** Pratik Bilgiler / Usülsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
** Sağlık / İlk Yardım Hayat Kurtarır
** Basında TESKOMB
** Atatürk Köşesi
** Şiir / Hüseyin Akpınar : Unutma

EDİTÖRDEN


EDİTÖRDEN

Gönüllere huzur getiren mübarek Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek ayda paylaşmanın, dayanışmanın en güzel örnekleri sergileniyor. Nefse kilit vuruluyor, ibadetlere kapı açılıyor. Tüm Müslüman alemi sevdikleri ile bir arada olmanın, aynı sofrayı paylaşmanın huzurunu yaşıyor. İşte bu hayırlı ayda TESKOMB da bu güzel duyguları esnaf dostlarını Ahi sofrasında ağırlayarak yaşadı. Ramazan ayı boyunca Ahi sofrasında esnaf ve sanatkar dostlarını ağırlayan TESKOMB, dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerinden birini sergiledi. Ay içinde BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, HalkBankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, AK Parti milletvekilleri Faruk Çelik ve Agah Kafkas, Yozgatlı Dernekler Federasyonu yöneticileri, Bölge Birlik ve Kooperatif Başkanları ve çok sayıda değerli isim TESKOMB'un Merkez Binasında verdiği iftar yemeklerinin konukları oldu. Kapağımıza da taşıdığımız davetlerimizin ayrıntılarını dergimiz sayfalarında bulabilirsiniz.

TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından düzenlenen 19. Ahilik Kültürü Haftası ve 42. Esnaf Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kırşehir'de verilen iftar yemeğine katıldı. “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü tarafından TESKOMB Genel Başkanı Akgül'e Ahi şedi bağlandı ve Ahi kaftanı giydirildi. Haberin ayrıntılarını dergimiz sayfalarında bulabilirsiniz.

Türkiye, son yıllarda yakaladığı istikrarlı ekonomisi ve olumlu aşamalar kaydettiği Avrupa Birliği süreci ile yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi.  Ekonomi köşesinde bu ay bankacılık sektöründe giderek artan yabancı yatırımcı ilgisini ele aldık. Gündemimizi ise gönüllerimize huzur getiren Ramazan ayı ve her Eylül ayının 19'unda kutlanan ve devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Sakarya Meydan Savaşı’ndan sonra Gazilik unvanının verildiği gün olan Gaziler Günü oluşturdu.

Yazar ve yorumcu Zülfikar Doğan, Gazeteci-Yazar Veli Özdemir, Tercüman Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Skytürk programcısı Metin Özkan, Gazeteci-Yazar-Yorumcu Adnan Akgünel, Gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk, TESKOMB Basın Danışmanı Gülsemin Şahin'in yanı sıra konuk yazarlarımız Emekli Tümgeneral Salih Çetinkaya ve Halk Bankası İzmir Bölge Koordinatörü Hakan Yüksek bu sayımızda bizlerle birlikte olan yazarlarımız oldu. 

Tüm bunların yanı sıra baston ustası Mehmet Turhan Tuncay'a yer verdiğimiz Esnaf Köşesi, Amasra'nın güzelliklerini konu aldığımız Gezi Köşesi, yüzünüzde bir miktar da olsun tebessüm oluşturmak için yer ayırdığımız eğlence köşesi, ilk yardım konusunu işlediğimiz sağlık köşesi ve diğer aktüel yazılarımızla sizlerle birlikteyiz. Dergimizin yeni sayılarında buluşmak üzere...
TESKOMB©2004